Şahsenem @Sahsi

Uygun Nevresim Takımı

Pamuklu Nevresim Kumaşı
Doğal pamuktan üretilen bu kumaşlar insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermez. Hava geçirgenliği yüksektir, kış ve yaz aylarında kullanılabilir. Tel sıklığı 57'dir. Bu dokuma yoğunluğu ona yumuşak bir doku verir. İplik yoğunluğu ne kadar yüksek olursa, kumaş o kadar dayanıklıdır. Bu kumaşın tek dezavantajı zamanla kırışma eğiliminde olmasıdır.
Saten Nevresim Kumaşı
Saten dokuma diğer kumaşlara göre daha parlak, daha akıcı bir yapıya sahiptir. Sağlık için herhangi bir tehlikesi yoktur. Özellikle diğer kumaşların neden olduğu yüz çizgileri ve kızarıklıklar saten nevresim kumaşlarında yok denecek kadar azdır. 80-120 tel sıklığına sahiptir. İnce iplik ve dokumanın yüksek yoğunluğundan dolayı maliyeti yüksektir. Diğer kumaşlara göre daha serin olduğu için yazın kullanmak daha doğru bir seçim olacaktır. Parlak, pürüzsüz yapıya sahip, işlenmesi zor kumaşlardan yapılanlara ipek saten, aynı dokuma yoğunluğuna sahip %100 saf pamuktan üretilenlere pamuk saten denir. İpek saten kumaşlar çabuk kırıştığı için nevresimlerin ütülenmesi gerekir. Pamuk saten kumaş ise ütüsüz, terletmeyen parlak dokusuyla favorileriniz arasında yerini alacak.
Polyester Nevresim Kumaşı
Polyester kumaş yumuşak, parlak ve hışırtılı dokuya sahip bir kumaştır. Kolay kırışmadığı için nevresim takımları için en iyi seçim olabilir ancak sentetik olduğu için çok sağlıklı bir kumaş değildir. Genellikle diğer kumaşlardan üretilen nevresimlere göre fiyatı oldukça düşük olduğu için tercih edilmektedir.
Bambu Nevresim Kumaşı
Bambu kumaş gerçek bambudan yapılır. Antibakteriyel özelliğinden dolayı daha çok bebek takımlarında kullanılmaktadır. Yumuşak doku ve yüksek hava geçirgenliğine sahip özelliği sayesinde yazın vazgeçilmezi olacaktır. Ancak bambu kumaş diğer kumaşlara göre daha pahalı olduğu için tercih edilme oranı diğer türlere göre oldukça düşüktür.