Özgür K. @Ozgur_K._1391

18.07.1980


        Biricik Dostum Dorian Gray


   Eminim ki hayatın seni şaşırtacak bir hamlesi daha kalmadığını; kaldıysa da bunların, seni şaşırtmak bir yana, sen çayını yudumlarken seyrine daldığın bahçenin uzak köşesindeki leylakların arasında başıboş dolaşan süt beyaz bir kelebeğe duyulabilecek kadar bile ilgiyi hak etmediklerini düşünüyorsun. Buna adım kadar eminim Dorian.


   Ama bu mektubu eline alınca, okumaya başlayınca ve solukların boğazında düğüm düğüm takılınca yanıldığını anlayacaksın. Çünkü böyle bir mektup, senin için bile ilgi çekici olmalı, değil mi güzel dostum?


   O lanet portrenin, genç ve temiz bir delikanlı olan Dorian'a neler yaptığını, onu nasıl değiştirdiğini bilmek, buna şahit olmak, bunu yaşamak; gerçekliğin ne kadar inanılmaz boyutlara esneyebileceğini anlayabilmen için yeterli olduğuna inanarak yazıyorum bu mektubu..


   Korktuğunu sanmamakla birlikte eskideki güzel dostluğumuz hatırına şu rahatlatıcı cümleyi kurmama müsaade et sevgili Dorian:

 Korkma! Bu mektup eline ulaştırmayı başarmış olsam bile ben senin karşına çıkacak değilim. İçini ferah tut; bunu sana, dünyalar güzeli, masum yüzlü katilime yapmayacağım.

  Yapamam da. Çoktan öldüm zaten, değil mi?


   Hayatın; seni yürümek zorunda bıraktığı karanlık, çamurlu ve zorlu yolları, çektiğin acıları, kalbindeki derin hüznü yalnız hayal etmeye çalışabilirim.

 Ve beni öldürüşün Dorian.. Ölümümün bile seni üzmüş olma ihtimali beni çileden çıkarıyor sevgilim dostum.

 Bu sebeple elindeki mektubu yazıyorum. Lütfen kendini üzme. Ben, seni seven onlarca şanslı yaratıktan yalnız biriyim ve seni affedebilecek tek insan olmadığıma da eminim.


   O kıvrımları kainata güzellik katan, narin, bembeyaz, minik elindeki keskin bıçağın boğazıma değişi...

  Her neyse Dorian. Bu anı tekrar ve tekrar sana hatırlatarak seni üzme hakkını görmüyorum kendimde.


   Söylemek istediğim asıl şey, kendini suçlu hissetme, lütfen... Evet seni sevdim, hatta şu dünyada sevilesi tek şey senmişsin gibi bütün sevgimi sana verdim ve güvenimi de. Ama olan oldu. Her şeye rağmen seni affetmek için döndüm, bunu sana bildirmek için. Buraya kadarmış. Gitmeliyim. Unutma, içimde sana karşı kırgınlıklar varsa da seni üzebilecek değerde değiller, hatta kainattaki hiçbir şey o kadar değerli olamaz.


Seni daima seven

Basil Hollward